XXVIII Kapituła Generalna

14 lipca 2026 r. rozpoczęła się w Szymanowie XXVIII Kapituła Generalna naszego Zgromadzenia. Odbywa się ona pod hasłem: Królestwo Boże pośród was jest (Łk 17,21).  Umocnione i posłane dla misji w Kościele i świecie.


            Obrady kapitulne zostały poprzedzone trzema dniami rekolekcji, które poprowadził bp Jacek Kiciński CMF, wskazując główne kierunki refleksji nad rozwojem niepokalańskiego charyzmatu we współczesnym świecie.


            Obecna Kapituła licząca 26 sióstr, odbywa się w szczególnym momencie, ponieważ już wkrótce rozpoczniemy Rok Jubileuszowy związany z dwusetną rocznicą urodzin Matki Marceliny. Kapituła odbywa się co 6 lat i zajmuje się podsumowaniem mijającego sześciolecia, poszukiwaniem odpowiedzi na wyzwania najbliższej przyszłości oraz wyborem władz Zgromadzenia.


W dniu 20 lipca na przełożoną generalną ponownie została wybrana matka Leticja Skura. Następnego dnia wybrano zarząd Zgromadzenia:

  • s. Donata – asystentka generalna
  • s. Benedykta – sekretarka generalna
  • s. Katarzyna – administratorka generalna
  • s. Anastazja – radna generalna
  • s. Andrea – radna generalna

Przed nami dalsze obrady i decyzje. Bardzo prosimy o modlitwę i duchowe wsparcie naszego kapitulnego grona.

                                                                       Siostry Niepokalanki