KZJ

Koleżeńskie Zjednoczenie Jazłowieckie jako związek byłych uczennic sióstr niepokalanek powstał jeszcze za życia Matki Marceliny na zjeździe w Jazłowcu 5-7 lipca 1910z inicjatywy Michaliny z Łukasiewiczów-Dobrowolskiej (matki późniejszej zakonnicy i przełożonej Generalnej M.Zenony).

Oficjalny statut związku który przyjął nazwę "Zjednoczenie Koleżeńskie Jazłowieckie" został zatwierdzony w Jarosławiu 21-24 czerwca 1926 roku.

Ostatni zjazd odbył się w Szymanowie 21-24 maja 1937 roku.

Po półwiecznej przerwie na pielgrzymce i wielkim zjeździe byłych wychowanek w Częstochowie 9 kwietnia 1988r. Przełożona Generalna Zgromadzenia Matka Anuncjata poddała myśl wznowienia Zjednoczenia w ramach "Ruchu Niepokalańskiego"

Już w październiku 1988 r. Grupa warszawska pod przewodnictwem Elzy Kłobukowskiej- Winkler podjęła inicjatywę utworzenia Fundacji Matki Marceliny Darowskiej zarejestrowanej we wrześniu 1989 r.

15-16 września 1990 roku na walnym zjeździe w Szymanowie ukonstytuowało się "Koleżeńskie Zjednoczenie Jazłowieckie" Wybrano pierwszy Zarząd Głowny:
Bronisława Pietroń-Drechny - przewodnicząca, Barbara Nowicka-Szczęsny, Krystyna z Letkiewiczów Janicka-Fularczyk, Barbara z Komierowskich Zawistowska, Wanda Ziemska-Rogińska, Danuta z Wańkowiczów Baumann, Maria Karasińska, Teresa z Heydlów Życzkowska, Barbara z Zakrzewskich Domańska.

KZJ otrzymało swój statut i jest stowarzyszeniem oficjalnie zarejestrowanym.

W 1991 roku ukazał się pierwszy numer kwartalnika " Głos Koleżeński" kwartalnik pod redakcją Agnieszki Pruszyńskiej.

Adres do korespondencji: Koleżeńskie Zjednoczenie Jazłowieckie; 02-796 Warszawa; ul.Zaruby 2

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

blog: naszKZJ.wordpress.com

Facebook: www.facebook.com/niepokalanki.kzj

 

 znaczek kzj