Siostra Dorota - Serdeczna prośba o przekazanie 1% PODATKU

Siostra Dorota – Elżbieta Frąk- choruje od 1995 roku na SM ( stwardnienie rozsiane), jedną z najpoważniejszych chorób neurologicznych, na którą w zasadzie nie ma lekarstwa.  

Mimo że SM jest chorobą nieuleczalną, to jednak istnieją bardzo drogie  preparaty, które w znaczny sposób modyfikują przebieg choroby i zmniejszają ryzyko trwałego kalectwa. Niektóre z nowoczesnych leków są w stanie odwrócić zmiany powstałe w mózgu chorego w czasie kolejnych ataków choroby. Istotną rolę w leczeniu odgrywa permanentna rehabilitacja, która spowalnia proces chorobowy.

Dzięki zgromadzonym środkom pieniężnym z wpłat 1% podatku,  w ubiegłym roku siostra Dorota mogła skorzystać z  terapii specjalistycznej w Centrum Rehabilitacji oraz z rehabilitacji w szpitalach uzdrowiskowych. Koszty pobytu w tego typu placówkach przekraczają możliwości finansowe większości zdrowych, pracujących osób. Mimo trwającego już 22 lat procesu chorobowego siostra funkcjonuje samodzielnie, a to jest przede wszystkim efekt realizowanych kuracji.

Pragniemy również i w tym roku zgromadzić – dzięki ludziom dobrej woli - fundusze na leczenie i  rehabilitację siostry. Siostra jest członkiem uruchomionego przez Fundację „Dobro Powraca” bezpłatnego  programu gromadzenia środków z przeznaczeniem na terapię SM. Chorym, którzy przystąpili do programu udostępnione zostało konto bankowe Fundacji.  

Na subkoncie mogą być gromadzone darowizny od osób fizycznych i firm z przeznaczeniem na leczenie konkretnego podopiecznego oraz 1% podatku.

Prosimy o pomoc w postaci przekazania 1%  podatku lub przekazanie darowizny za pośrednictwem Fundacji „Dobro Powraca” na subkonto siostry Doroty.

KRS FUNDACJI: 0000338878

KONTO  BANKOWE: 95 1140 1140 0000 2133 5400 1001

CEL SZCZEGÓŁOWY :   ELŻBIETA  FRĄK

 

Za każdą wpłaconą kwotę serdecznie dziękujemy Siostry Niepokalanki z Łomianek -Burakowa

{jcomments off}