Logo Niepokalanki
 
|
|
|
|
|
» powrót
 
Remont kaplicy w Jazłowcu

Od dłuższego już czasu niepokoił nas stan jazłowieckiej kaplicy. Mimo przeprowadzonych remontów w 1999 roku, nadal pękała posadzka, pojawiały się i pogłębiały rysy w ścianach. Wiedziałyśmy, że samo malowanie, odnawianie ścian niczego nie rozwiązuje. Konieczne wydawało się znalezienie przyczyn pęknięć i zaradzenie im. Nauczone doświadczeniem, uzyskanym przy remontowaniu naszych polskich domów, wiedziałyśmy, że rozpoczęcie remontów może przynieść wiele niespodzianek: często coś, co początkowo wygląda niewinnie i ma być jedynie niewielką poprawką, nagle okazuje się niemal nieskończonym ciągiem prac i studnią bez dna dla finansów.

S Julia szukała fachowców, którzy mogliby ocenić stan murów kaplicy. W rezultacie poszukiwań i konsultacji okazało się, że czas nagli i stajemy przed koniecznością gruntownych prac remontowych. Zaczęłyśmy ostrożnie od tzw. „muzeum” – pomieszczenia przylegającego do kaplicy. W ścianie o grubości 165 cm odkryłyśmy mnóstwo niespodzianek! Puste przestrzenie, zamurowane drzwi, okna, kominki, kominy, szyny… W miarę posuwania się prac ilość niespodzianek rosła.

Równocześnie konieczne okazało się tzw. klamrowanie ścian kaplicy i ewentualne sprawdzenie stanu fundamentów. Koszta rosły w sposób nieprzewidywalny.

W lipcu prace remontowe ruszyły na dobre. Remont kaplicy ukazał nam bardzo zniszczone ściany, odpadające cegły, kamienie, otwory w ścianach. Pan inżynier, pracownicy i my – wszyscy byliśmy zdezorientowani… Co dalej?... Nikt nie spodziewał się aż takiego rozmiaru prac, aż takich zniszczeń. Pod tynkiem odkryłyśmy otwory po zamurowanych oknach, wnęki po niszach…

Cóż jeszcze powiedzieć?... Próbujemy wszystko ogarnąć, remontować….

Wszystkim nam drogi jest Jazłowiec.

W 2011 roku mija 100 lat od śmierci bł. Matki Marceliny Darowskiej, jeśli ktoś z Was, drodzy Przyjaciele, chciałby włączyć się - darem serca - w odnowienie jazłowieckiej kaplicy poświęconej Pani Jazłowieckiej i bł. Matce Marcelinie Darowskiej - zapraszamy. Prosimy o modlitwę. Dziękujemy też za wsparcie finansowe, jeśli uznacie, że i w ten sposób możecie pomóc.

BANK PEKAO S.A.
I O. W JAROSŁAWIU
PL. MICKIEWICZA 2
37-500 JAROSŁAW
PKOPPLPWXXX
Dla waluty złotówkowej: PL 50 1240 2571 1111 0010 3587 6024
Dla waluty euro: PL 05 1240 2571 1978 0000 3362 6477
Dla waluty dolarowej: PL 89 1240 2571 1787 0000 3362 6464

Klamrowanie ścian kaplicy

Klamrowanie ścian kaplicy

Klamrowanie ścian

Klamrowanie ścian

Remont kaplicy i przyległych pomieszczeń

Remont kaplicy i przyległych pomieszczeń

Remont kaplicy i przyległych pomieszczeń

Remont kaplicy i przyległych pomieszczeń

Remont kaplicy i przyległych pomieszczeń

Remont kaplicy i przyległych pomieszczeń

© 1997-2018 Zgromadzenie Sióstr Niepokalanego Poczęcia N.M.P.